HGTP15N50E1
MFR.Part #
HGTP15N50E1
JLCPCB Part #
C3193393
Package
TO-220
Description
-55℃~+150℃@(Tj) 15A 3.2V@20V,35A 33nC 500V 75W TO-220 IGBT Transistors / Modules