HGTG20N50C1D
Extended
Manufacturer
Texas Instruments
MFR.Part #
HGTG20N50C1D
JLCPCB Part #
C3193615
Package
TO-247
Description
3.2V@20V,35A 500V TO-247 IGBT Transistors / Modules