BQ7791500PWT
Extended
Manufacturer
Texas Instruments
MFR.Part #
BQ7791500PWT
JLCPCB Part #
C3682333
Package
TSSOP-24
Description
-40℃~+85℃ 2.9V 2uA 3V~25V 3~5 4.2V 50mA 80mA Support TSSOP-24 Battery Management ROHS