AMC1400DWLR
Extended
Manufacturer
Texas Instruments
MFR.Part #
AMC1400DWLR
JLCPCB Part #
C20345226
Package
SOIC-8
Description
-40℃~+125℃ 0.1uV/℃ 1 100dB 100dB 10uV 14mA 30uA 3V~5.5V 5.5V 500us 5nA 6.3mA Differential SOIC-8 Differential Amplifiers ROHS