74ALVCH16543DL
Extended
Manufacturer
Texas Instruments
MFR.Part #
74ALVCH16543DL
JLCPCB Part #
C3755621
Package
SSOP-56
Description
-40℃~+85℃ 1.65V~3.6V 2 24mA 24mA 3.2ns@3.3V,50pF 74ALVCH 8 Bidirectional TTL-compatible CMOS Tri-State SSOP-56 Buffers, Drivers, Receivers, Transceivers ROHS