RV5-50V470MF80U-R
Extended
Manufacturer
Taiyo Yuden
MFR.Part #
RV5-50V470MF80U-R
JLCPCB Part #
C3039904
Package
SMD,D6.3xL7.7mm
Description
-40℃~+85℃ 47uF 50V 6.3mm 7.7mm 85mA@120Hz ±20% SMD,D6.3xL7.7mm Aluminum Electrolytic Capacitors - SMD ROHS