RV2-35V100MU-R
Extended
Manufacturer
Taiyo Yuden
MFR.Part #
RV2-35V100MU-R
JLCPCB Part #
C3039900
Package
SMD,D5xL5.3mm
Description
-40℃~+85℃ 10uF 35V 5.3mm 5mm ±20% SMD,D5xL5.3mm Aluminum Electrolytic Capacitors - SMD ROHS