RSHVK271M1GFH0002E
Extended
Manufacturer
Taiyo Yuden
MFR.Part #
RSHVK271M1GFH0002E
JLCPCB Part #
C5738373
Package
SMD,D10xL10.5mm
Description
-55℃~+125℃ 10.5mm 10mm 200mA@120Hz 20mΩ 270uF 35V 6000hrs@125℃ ±20% SMD,D10xL10.5mm Hybrid Aluminum Electrolytic Capacitors ROHS