RE3-63V4R7ME3#-T58
MFR.Part #
RE3-63V4R7ME3#-T58
JLCPCB Part #
C5112948
Package
Plugin,D5xL13mm
Description
-40℃~+85℃ 13mm 2000hrs@85℃ 2mm 35.3Ω@120Hz 4.7uF 45mA@120Hz 5mm 63V ±20% Plugin,D5xL13mm Aluminum Electrolytic Capacitors - Leaded ROHS