PVM-10V271MG70E-R2
Extended
Manufacturer
Taiyo Yuden
MFR.Part #
PVM-10V271MG70E-R2
JLCPCB Part #
C3275022
Package
SMD,D8xL7mm
Description
-55℃~+105℃ 10V 2000hrs@105℃ 21mΩ 270uF 3.22A@100kHz 7mm 8mm Polymer ±20% SMD,D8xL7mm Polymer Aluminum Capacitors ROHS