PVH-16V330MF60E-R2
MFR.Part #
PVH-16V330MF60E-R2
JLCPCB Part #
C3275015
Package
SMD,D6.3xL6mm
Description
-55℃~+105℃ 16V 2.05A@100kHz 2000hrs@105℃ 33uF 37mΩ 6.3mm 6mm Polymer ±20% SMD,D6.3xL6mm Polymer Aluminum Capacitors ROHS