PVH-16V181MH80E-R2
Extended
Manufacturer
Taiyo Yuden
MFR.Part #
PVH-16V181MH80E-R2
JLCPCB Part #
C3275636
Package
SMD,D10xL8mm
Description
-55℃~+105℃ 10mm 16V 180uF 2000hrs@105℃ 26mΩ 3.43A@100kHz 8mm Polymer ±20% SMD,D10xL8mm Polymer Aluminum Capacitors ROHS