PVH-10V560MF60E-R2
Extended
Manufacturer
Taiyo Yuden
MFR.Part #
PVH-10V560MF60E-R2
JLCPCB Part #
C3275718
Package
SMD,D6.3xL6mm
Description
-55℃~+105℃ 10V 2.25A@100kHz 2000hrs@105℃ 31mΩ 56uF 6.3mm 6mm Polymer ±20% SMD,D6.3xL6mm Polymer Aluminum Capacitors ROHS