HTK-35V391MHC5E-R2
Extended
Manufacturer
Taiyo Yuden
MFR.Part #
HTK-35V391MHC5E-R2
JLCPCB Part #
C3275256
Package
SMD,D10xL13mm
Description
-55℃~+125℃ 10mm 13mm 18mΩ 300mA@120Hz 35V 390uF 6000hrs@125℃ ±20% SMD,D10xL13mm Hybrid Aluminum Electrolytic Capacitors ROHS