TSM60NB900CP
MFR.Part #
TSM60NB900CP
JLCPCB Part #
C19856152
Package
TO-252(DPAK)
Description
-55℃~+150℃ 36.8W 4A 4V@250uA 600V 9.6nC@10V 900mΩ@10V N-Channel TO-252(DPAK) MOSFETs ROHS