TSM036N03PQ56
Extended
Manufacturer
Taiwan Semiconductor
MFR.Part #
TSM036N03PQ56
JLCPCB Part #
C19856020
Package
PDFN-8(5x6)
Description
-55℃~+150℃ 124A 2.53nF 2.5V@250uA 249pF 3.6mΩ@10V 30V 376pF 50nC@10V 83W N-Channel PDFN-8(5x6) MOSFETs ROHS