TLD8S36AH
Extended
Manufacturer
Taiwan Semiconductor
MFR.Part #
TLD8S36AH
JLCPCB Part #
C19855393
Package
DO-218AB
Description
10uA 114A@10/1000us 36V 44.2V 58.1V 6.6kW@10/1000us IEC 61000-4-2 TVS Unidirectional DO-218AB ESD and Surge Protection (TVS/ESD) ROHS