SMDJ40AHR7G
Extended
Manufacturer
Taiwan Semiconductor
MFR.Part #
SMDJ40AHR7G
JLCPCB Part #
C2447473
Package
SMC(DO-214AB)
Description
-55℃~+175℃ 1uA 3kW 40V 44.4V 46.5A 64.5V TVS SMC(DO-214AB) ESD and Surge Protection (TVS/ESD) ROHS