SMCJ90CA V6G
Extended
Manufacturer
Taiwan Semiconductor
MFR.Part #
SMCJ90CA V6G
JLCPCB Part #
C2446793
Package
SMC(DO-214AB)
Description
1.5kW 10.7A 100V 146V 90V TVS SMC(DO-214AB) ESD and Surge Protection (TVS/ESD) ROHS