SMCJ8V5A
Extended
Manufacturer
Taiwan Semiconductor
MFR.Part #
SMCJ8V5A
JLCPCB Part #
C2446416
Package
SMC(DO-214AB)
Description
-55℃~+150℃ 1.5kW 104.2A 14.4V 20uA 8.5V 9.44V TVS Unidirectional SMC(DO-214AB) ESD and Surge Protection (TVS/ESD) ROHS