SMCJ85CA V6G
Extended
Manufacturer
Taiwan Semiconductor
MFR.Part #
SMCJ85CA V6G
JLCPCB Part #
C2447557
Package
SMC(DO-214AB)
Description
1.5kW 11.5A 137V 85V 94.4V TVS SMC(DO-214AB) ESD and Surge Protection (TVS/ESD) ROHS