SMCJ8.5CAHR7G
Extended
Manufacturer
Taiwan Semiconductor
MFR.Part #
SMCJ8.5CAHR7G
JLCPCB Part #
C2447242
Package
SMC(DO-214AB)
Description
-55℃~+150℃ 1 1.5kW 109A 14.4V 8.5V 9.44V Bidirectional TVS SMC(DO-214AB) ESD and Surge Protection (TVS/ESD) ROHS