SMCJ85CAH
Extended
Manufacturer
Taiwan Semiconductor
MFR.Part #
SMCJ85CAH
JLCPCB Part #
C3704885
Package
DO-214AB(SMC)
Description
-55℃~+150℃ 1.5kW 11.5A 137V 1uA 85V 94.4V Bidirectional TVS DO-214AB(SMC) ESD and Surge Protection (TVS/ESD) ROHS