SMCJ85AHR7G
Extended
Manufacturer
Taiwan Semiconductor
MFR.Part #
SMCJ85AHR7G
JLCPCB Part #
C2446884
Package
SMC(DO-214AB)
Description
-55℃~+150℃ 1 1.5kW 11.5A 137V 1uA 85V 94.4V TVS Unidirectional SMC(DO-214AB) ESD and Surge Protection (TVS/ESD) ROHS