SMCJ78CA V6G
Extended
Manufacturer
Taiwan Semiconductor
MFR.Part #
SMCJ78CA V6G
JLCPCB Part #
C2447103
Package
SMC(DO-214AB)
Description
-55℃~+150℃ 1.5kW 12.5A 126V 1uA 78V 86.7V Bidirectional TVS SMC(DO-214AB) ESD and Surge Protection (TVS/ESD) ROHS