SMCJ6.5CA R7G
Extended
Manufacturer
Taiwan Semiconductor
MFR.Part #
SMCJ6.5CA R7G
JLCPCB Part #
C2448485
Package
SMC(DO-214AB)
Description
1.5kW 11.2V 140A 500uA 6.5V 7.22V Bidirectional TVS SMC(DO-214AB) ESD and Surge Protection (TVS/ESD) ROHS