SMCJ6V5CA
Extended
Manufacturer
Taiwan Semiconductor
MFR.Part #
SMCJ6V5CA
JLCPCB Part #
C3718402
Package
SMC(DO-214AB)
Description
-55℃~+150℃ 1.5kW 11.2V 133.9A 500uA 6.5V 7.22V Bidirectional TVS SMC(DO-214AB) ESD and Surge Protection (TVS/ESD) ROHS