SMCJ60CA V7G
Extended
Manufacturer
Taiwan Semiconductor
MFR.Part #
SMCJ60CA V7G
JLCPCB Part #
C2446810
Package
SMC(DO-214AB)
Description
1.5kW 16A 60V 66.7V 96.8V TVS SMC(DO-214AB) ESD and Surge Protection (TVS/ESD) ROHS