SMCJ60AHR7G
Extended
Manufacturer
Taiwan Semiconductor
MFR.Part #
SMCJ60AHR7G
JLCPCB Part #
C2446739
Package
SMC(DO-214AB)
Description
-55℃~+150℃ 1.5kW 16A 1uA 60V 66.7V 96.8V Bidirectional TVS SMC(DO-214AB) ESD and Surge Protection (TVS/ESD) ROHS