SMCJ58AHR7G
Extended
Manufacturer
Taiwan Semiconductor
MFR.Part #
SMCJ58AHR7G
JLCPCB Part #
C2446902
Package
SMC(DO-214AB)
Description
-55℃~+150℃ 1.5kW 16A 1uA 58V 71.2V 93.6V TVS SMC(DO-214AB) ESD and Surge Protection (TVS/ESD) ROHS