SMCJ48CA V6G
Extended
Manufacturer
Taiwan Semiconductor
MFR.Part #
SMCJ48CA V6G
JLCPCB Part #
C2447548
Package
SMC(DO-214AB)
Description
1.5kW 20A 48V 53.3V 77.4V TVS SMC(DO-214AB) ESD and Surge Protection (TVS/ESD) ROHS