SMCJ48CAHR7G
Extended
Manufacturer
Taiwan Semiconductor
MFR.Part #
SMCJ48CAHR7G
JLCPCB Part #
C2447205
Package
SMC(DO-214AB)
Description
-55℃~+150℃ 1.5kW 1uA 20A 48V 53.3V 77.4V Bidirectional TVS SMC(DO-214AB) ESD and Surge Protection (TVS/ESD) ROHS