SMCJ36CAHR7G
Extended
Manufacturer
Taiwan Semiconductor
MFR.Part #
SMCJ36CAHR7G
JLCPCB Part #
C2446761
Package
SMC(DO-214AB)
Description
-55℃~+150℃ 1.5kW 1uA 27A 36V 40V 58.1V Bidirectional TVS SMC(DO-214AB) ESD and Surge Protection (TVS/ESD) ROHS