SMCJ33CA V6G
Extended
Manufacturer
Taiwan Semiconductor
MFR.Part #
SMCJ33CA V6G
JLCPCB Part #
C2447062
Package
SMC(DO-214AB)
Description
1.5kW 1uA 29A 33V 36.7V 53.3V Bidirectional TVS SMC(DO-214AB) ESD and Surge Protection (TVS/ESD) ROHS