SMCJ170CA
Extended
Manufacturer
Taiwan Semiconductor
MFR.Part #
SMCJ170CA
JLCPCB Part #
C3720449
Package
SMC(DO-214AB)
Description
-55℃~+150℃ 1.5kW 170V 189V 1uA 275V 5.5A Bidirectional TVS SMC(DO-214AB) ESD and Surge Protection (TVS/ESD) ROHS