SMCJ170A
Extended
Manufacturer
Taiwan Semiconductor
MFR.Part #
SMCJ170A
JLCPCB Part #
C2443647
Package
SMC(DO-214AB)
Description
-55℃~+150℃ 1 1.5kW 170V 189V 1uA 275V 5.5A TVS Unidirectional SMC(DO-214AB) ESD and Surge Protection (TVS/ESD) ROHS