SMCJ120CA
Extended
Manufacturer
Taiwan Semiconductor
MFR.Part #
SMCJ120CA
JLCPCB Part #
C3719423
Package
SMC(DO-214AB)
Description
1.5kW 120V 133V 193V 1uA 7.8A Bidirectional TVS SMC(DO-214AB) ESD and Surge Protection (TVS/ESD) ROHS