SMBJ8.5CA R5G
Extended
Manufacturer
Taiwan Semiconductor
MFR.Part #
SMBJ8.5CA R5G
JLCPCB Part #
C2446916
Package
SMB(DO-214AA)
Description
-55℃~+150℃ 10uA 14.4V 43A 600W 8.5V 9.44V Bidirectional TVS SMB(DO-214AA) ESD and Surge Protection (TVS/ESD) ROHS