SMBJ6V5A
Extended
Manufacturer
Taiwan Semiconductor
MFR.Part #
SMBJ6V5A
JLCPCB Part #
C2443741
Package
SMB(DO-214AA)
Description
-55℃~+150℃ 11.2V 500uA 53.6A 6.5V 600W@10/1000us 7.22V TVS Unidirectional SMB(DO-214AA) ESD and Surge Protection (TVS/ESD) ROHS