SMBJ60CAHR5G
Extended
Manufacturer
Taiwan Semiconductor
MFR.Part #
SMBJ60CAHR5G
JLCPCB Part #
C2443540
Package
SMB(DO-214AA)
Description
-55℃~+150℃ 1uA 6.5A 600W 60V 66.7V 96.8V Bidirectional TVS SMB(DO-214AA) ESD and Surge Protection (TVS/ESD) ROHS