SMBJ60CAH
Extended
Manufacturer
Taiwan Semiconductor
MFR.Part #
SMBJ60CAH
JLCPCB Part #
C3703456
Package
DO-214AA(SMB)
Description
-55℃~+150℃ 1uA 6.5A 600W 60V 66.7V 96.8V Bidirectional TVS DO-214AA(SMB) ESD and Surge Protection (TVS/ESD) ROHS