SMBJ40CAHM4G
Extended
Manufacturer
Taiwan Semiconductor
MFR.Part #
SMBJ40CAHM4G
JLCPCB Part #
C2446948
Package
SMB(DO-214AA)
Description
1uA 40V 44.4V 600W 64.5V 9.7A Bidirectional TVS SMB(DO-214AA) ESD and Surge Protection (TVS/ESD) ROHS