SMBJ36AHM4G
Extended
Manufacturer
Taiwan Semiconductor
MFR.Part #
SMBJ36AHM4G
JLCPCB Part #
C2445545
Package
SMB(DO-214AA)
Description
-55℃~+150℃ 10.8A 1uA 36V 40V 58.1V 600W TVS Unidirectional SMB(DO-214AA) ESD and Surge Protection (TVS/ESD) ROHS