SMBJ28AHR5G
Extended
Manufacturer
Taiwan Semiconductor
MFR.Part #
SMBJ28AHR5G
JLCPCB Part #
C2446018
Package
SMB(DO-214AA)
Description
-55℃~+150℃ 13.8A 1uA 28V 31.1V 45.4V 600W TVS Unidirectional SMB(DO-214AA) ESD and Surge Protection (TVS/ESD) ROHS