SMBJ18CA R5G
Extended
Manufacturer
Taiwan Semiconductor
MFR.Part #
SMBJ18CA R5G
JLCPCB Part #
C3711811
Package
DO-214AA(SMB)
Description
-55℃~+150℃ 18V 1uA 20V 21.5A 29.2V 600W Bidirectional TVS DO-214AA(SMB) ESD and Surge Protection (TVS/ESD) ROHS