SMBJ170A R5G
Extended
Manufacturer
Taiwan Semiconductor
MFR.Part #
SMBJ170A R5G
JLCPCB Part #
C7011853
Package
DO-214AA(SMB)
Description
-55℃~+150℃ 170V 189V 1uA 2.2A 275V 600W@10/1000us TVS Unidirectional DO-214AA(SMB) ESD and Surge Protection (TVS/ESD) ROHS