SMBJ16CAHR5G
Extended
Manufacturer
Taiwan Semiconductor
MFR.Part #
SMBJ16CAHR5G
JLCPCB Part #
C2445386
Package
SMB(DO-214AA)
Description
-55℃~+150℃ 16V 17.8V 1uA 24.2A 26V 600W Bidirectional TVS SMB(DO-214AA) ESD and Surge Protection (TVS/ESD) ROHS