SMBJ160A R5G
Extended
Manufacturer
Taiwan Semiconductor
MFR.Part #
SMBJ160A R5G
JLCPCB Part #
C2446041
Package
SMB(DO-214AA)
Description
-55℃~+150℃ 160V 178V 1uA 2.4A 259V 600W TVS Unidirectional SMB(DO-214AA) ESD and Surge Protection (TVS/ESD) ROHS