SMBJ15CAH
Extended
Manufacturer
Taiwan Semiconductor
MFR.Part #
SMBJ15CAH
JLCPCB Part #
C3706855
Package
DO-214AA(SMB)
Description
-55℃~+150℃ 15V 16.7V 1uA 24.4V 25.1A 600W TVS Unidirectional DO-214AA(SMB) ESD and Surge Protection (TVS/ESD) ROHS