SMBJ120A R5G
Extended
Manufacturer
Taiwan Semiconductor
MFR.Part #
SMBJ120A R5G
JLCPCB Part #
C2446458
Package
SMB(DO-214AA)
Description
-55℃~+150℃ 120V 133V 193V 1uA 3.2A 600W TVS Unidirectional SMB(DO-214AA) ESD and Surge Protection (TVS/ESD) ROHS